Dolů

Děti fakt nejsou malí dospělí. Nepotřebujeme, aby tvoje dítě lezlo jako Adam. Potřebujeme, aby ho to bavilo. Lézt ho naučíme. Děti trénujeme ve třech skupinách rozdělených podle věku tak, abychom respektovali specifika věkových kategorií.

Přípravka (5-7 let)

Naše nejmenší lezce seznamujeme se základy sportovního lezení ve čtyřčlenných skupinách. Součástí tréninku je rozcvička, dovednostní hry podporující všeobecný pohybový rozvoj a vlastní lezení, které často probíhá formou lezeckých her. Kromě toho děti učíme základním metodickým postupům při lezení a jištění, jakými jsou například partner-check nebo komunikace lezce s jističem.

Mladší školní děti (8-12 let)

Tréninky mladších školních dětí zaměřujeme na zvládnutí a zdokonalení základních lezeckých pohybů. K nim přidáme ještě pokročilejší lezecké techniky, takže jim nebude cizí třeba ani patování nebo špičkování. Naučíme je navazovat se na lano, pracovat s vlastním jistítkem a důvěřovat svému jističi. Začneme s nácvikem pádů na top-rope a naučíme je lézt na prvním.

Starší školní děti (13-18 let)

Od dětí v této skupině už očekáváme určitý stupeň samostatnosti. Ukážeme jim, jak vypadá rozcvička, rozlez a dolezení, ale postupně budeme tyto části tréninku nechávat na nich. Chceme, aby dodržovaly určité postupy, i když polezou samy. Hlavní náplní tréninků bude ale bouldering a lezení na obtížnost.

Napiš nám a přihlas se už teď.

 

Chci se přihlásit