Dolů
Představ si, že ses dostal do finále mistrovství světa. Společně s tebou je tam sedm dalších lezců, kteří patří ke světové špičce. Vyhrát chtějí všichni. Máš jeden pokus na vylezení cesty, která je pravděpodobně za hranicí tvého maxima. Musíš podat perfektní výkon, pokud chceš uvažovat o dobrém umístění. Nesmíš dělat chyby. Všichni se dívají jen na tebe. Jak asi polezeš?

Máme rádi soutěžní lezení se vším, co k němu patří. Často jsou to dost náročné tréninky. Je nám jedno, jestli trpíme ve velkých objemech v rámci přípravného období, krokujeme těžké cesty nebo se učíme novým koordinacím na boulderu. Víme, proč to děláme.

I přesto máme své obavy. Můžeme být nervózní. A taky se někdy bojíme. Víme o tom a nebojíme se to přiznat. Psychická složka je nedílnou složkou sportovního výkonu a tak k ní přistupujeme. Bojujeme s obavami, nervozitou i se strachem a učíme se koncentrovat na vlastní výkon. Soutěžní lezení je pro nás výzva, a proto nás tolik baví.

Tréninky závodní skupiny se řídí podle kalendáře českých a zahraničních soutěží, na které se připravujeme. Většina lezců v závodní skupině má od nás sestavený individuální tréninkový plán, který určuje, co budou dělat a kdy to budou dělat. Jednotlivé tréninky pravidelně vyhodnocujeme a podle jejich výsledků tréninkové plány upravujeme. Vlastním tréninkem tak naše práce nekončí.

Trénujeme spolu, i když máme individuální plány. Dohromady se nám totiž výzvy překonávají o dost lépe. Líbí se ti to? Tak nám dej vědět a stav se na našem tréninku. Třeba ti pomůžeme s přípravou na tvůj závod.

Chci se přihlásit